Oznamy

2. august 2020

Liturgický kalendár:

Nedeľa – 18. nedeľa v cezročnom období – večer sv. omša magy.
Pondelok – Féria
Utorok –  Sv. Jána Máriu Vianneya, kňaza
Streda –  Výročie posviacky hlavnej mariánskej baziliky v Ríme
Štvrtok – PREMENENIE PÁNA, sviatok – po sv. omši bude adorácia do 20:00
Piatok – Prvý piatok v mesiaci august
Sobota – Sv. Dominika, kňaza
Nedeľa – 19. nedeľa v cezročnom období – večer sv. omša slov.

Dnes o 16:45 bude prvonedeľná pobožnosť.

Spovedať sa bude od pondelka do piatka v čase od 17:30 do 18:30. A v sobotu pol hodinu pred sv. omšou.

Zbierka na opravu kostola činila  1 427€. Ďakujeme za vaše milodary!

Dnes možno získať za obvyklých podmienok (sv. spoveď, sv. prijímanie, Otče náš, Verím, na úmysel sv. otca) vo všetkých františkánskych a farských kostoloch úplne odpustky tzv. „Poriunkuly.“

Prosíme vás, aby ste nahlásili v kancelárií počas úradných hodín sväté omše, ktoré sme neodslúžili pre pandémiu koronavírusu a touto cestou dohodneme náhradný termín pre tieto sväté omše.

###

HIRDETÉSEK

Liturgikus naptár:

Vasárnap – Évközi 18. vasárnap
Hétfő     –    köznap
Kedd     –    Vianney Szent János Mária áldozópap emléknapja
Szerda     –    Szűz Mária római főtemplomának felszentelésének emléknapja (Havas Boldogasszony) – szentmise után szentségimádás
Csütörtök    –    Urunk színeváltozásának ünnepe
Péntek    –     Elsőpéntek
Szombat     –     Szent Domonkos áldozópap
Vasárnap – Évközi 19. vasárnap

• Augusztus 2-án minden plébániai templomban, bazilikában, székesegyházban, és ferences templomban „porciunkulai” teljes búcsút lehet nyerni. Ehez a  következő előírt feltételeket kell teljesíteni:
    • templom látogatása
    • magukhoz veszik Krisztus Szentséges Testét (gyónás után)
    • imádkoznak a Szentatya szándékára: pl. Mi Atyánk, Üdvözlégy Mária és Dicsőség.
  • Gyóntatni jövő héten hétfőtől péntekig fogunk, 17:30-tól 18:30-ig, és szombaton 30 perccel a szentmise előtt.
  • Az el nem végzett szentmisék kapcsán kérjük a kedves híveket, jöjjenek be az irodába és beírunk egy új időpontot. Az iroda már a megszokott napokon van nyitva.
  • A templom javítására múlt vasárnap tartott gyűjtés összege 1427€. Minden adományt a Jóisten fizessen meg!

Príloha: